1. Ana Sayfa
  2. Kaç TL
  3. Bitcoin’de Son Dakika – 1 BTC kaç TL? Bitcoin Düştü mü?

Bitcoin’de Son Dakika – 1 BTC kaç TL? Bitcoin Düştü mü?

1 BTC kaç TL? Bitcoin Düştü mü? Bitcoin Ne oldu? Sorularını bitcoin'in anlık kuru ile bu yazımızdan bulabilirsiniz.

Bitcoin Son Dakika

Bitcoin Nedir?

Bitcoin en pahalı ve en popüler kripto para birimidir. Ayrıca ilk başarılı kripto para olarak da bilinmektedir. Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamato tarafından yayınlanıp, 2009 yılında halka açık olarak kullanıma açılmıştır. Bitcoin’in son yıllardaki yükselişi, kripto paraların popülaritesini arttırmış ve birçok yeni alt coin’in çıkmasına sebep olmuştur.

Tüm dünyada üretilebilecek olan bitcoin miktarı 21 milyon adettir. Madenler gibi sınırlı sayıda olması, değerini arttıran bir başka etkendir.

1 Bitcoin Kaç TL?

  • bitcoinBitcoin₺476,385.49

Son dönemlerde aşırı hareket gözlemlenen bitcoin’in fiyatı herkesi meraklandırıyor. 1 BTC Fiyatı TRY (türk lirası) karşılığını görebilirsiniz. Son güncellemelerden sonra bitcoin’in fiyatı ne kadar oldu? BTC kaç para sorularının cevabını buradan bulabilirsiniz. Diğer kripto paraların piyasa fiyatlarını öğrenmek için piyasalar sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak istiyorsanız bitcoin alabilmek için 2 yolu tercih edebilirsiniz. İlk yol, borsalar aracılığıyla bitcoin satın almaktır. İkinci yol ise, az önce bahsetmiş olduğumuz kripto para madenciliğidir. Madencilik yaparak ücret ödemeden bitcoin alabilirsiniz. Ancak sizi tatmin edecek bir kazanç için iyi bir sisteme ihtiyacınız vardır.

Kripto Para Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kripto para piyasasına girecek çoğu yatırımcının ilk sorularından birisi kripto para yatırımı yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Olmaktadır. Kripto para konusunda tecrübesi olmayan yatırımcıların dikkat edilmesi gereken şeyleri bilmesi önemli bir avantajdır. İşte kripto para yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler:

  • Bakiye yönetiminizi çok dikkatli yapmalısınız. Tüm bakiyenizi tek bir kripto paraya yatırmak pek mantıklı bir karar olmayabilir. (İstisnalar hariç.)
  • Kimseden yatırım tavsiyesi almayın. Kripto paraların ünlenmesiyle beraber bilgisi olmayan ancak yatırım tavsiyesi veren insan sayısı çoğalmaya başladı. Size tavsiyemiz, kimseden yatırım tavsiyesi almamanız olacaktır.
  • FOMO’ya dikkat edin. FOMO, kaybetme korkusu anlamına gelmektedir. Çoğu yatırımcı düşüş veya yükseliş anında FOMO’ya kapılıp heyecanına yenik düşerek yanlış kararlar verebiliyor. Bu tarz anlarda mümkün olduğunca sakin düşünüp karar vermeyi deneyin.
  • Verebileceğimiz en önemli tavsiyelerden birisi de açgözlü olmamaktır. Maalesef yatırımcılar bazen aç gözlü davranıp kazandığı paranın tamamını veya önemli bir kısmını kaybedebiliyor. Bu duruma dikkat etmelisiniz.
  • Sırf düşük fiyatlı olduğu için yatırım yapmayın. Bu durum özellikle yeni yatırımcılarda çok fazla gözlenebiliyor. Örneğin 0.00005 değerinde coin’i sırf ucuz olduğu için yükseleceğini düşünerek almak isteyebiliyor. Bu düşünce çok yanlış bir düşünce. Kesinlikle bu hataya düşmeyin.
  • Teknik analiz öğrenin. Eğer yeni başlayan bir yatırımcıysanız, daha bilinçli hamleler yapabilmeniz adına teknik analiz öğrenmeniz çok iyi bir hamle olacaktır.

Yazar Hakkında

kriptoin.org bitcoin, altcoin ve blockchain teknolojisiyle ilgili rehber kaynak sunarken takipçilerine bireysel olarak karar verip, al&sat veya yatırım yapmak isteyen kriptonlara hitap eder. Yatırım tavsiyesi vermez paranızı kripto para piyasalarında nasıl yönetebileceğinizi anlatır.

düşünceni belirtmek ister misin?