İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akademi
  3. EOS Nedir? 1 EOS Kaç TL?

EOS Nedir? 1 EOS Kaç TL?

Eos Coin Kaç TL? 1 EOS ne kadar yapar? Sorularını yanıtladık ve eos hakkında bilmeniz gereken her şeyden bahsettik.

EOS Nedir? 1 EOS Kaç TL?

EOS Coin Nedir?

İnternet üzerinde daha çok EOS Coin olarak geçen fakat aslında EOS şeklinde anılan kripto para projesi Blockchain mimarisini kullanan bir teknolojik yazılımdır diyebiliriz. EOS’un amacından söz edecek olursak merkezi olmayan uygulamaların çok daha dikey ve yata ölçeklendirmelerini sağlamak üzerine üretilen blok zinciri mimarisi sunan teknolojidir şeklinde açıklama yapabiliriz. Bahsedilen sistem ise uygulamaların stabil şekilde çalışabilmesini sağlayan bir işletim sistemine benzeyen bir yapı dahilinde sağlanabiliyor. Yazılım ile birlikte de çeşitli hesapların, kimlik doğrulamaların, veri tabanlarının ve asenkron iletişim ve CPU çekirdeklerinin programlanması mümkün hale geliyor.


Son durumda ise üretilen bu yazılımın çok sayıda işlem ölçeklendirme sağladığını belirtebiliriz. Bunun yanında kullanıcıların ücretlerini de en düşük seviyeye indirerek merkezi uygulamaların çalışmasına olanak verebiliyor. Bir blok zinciri mimarisi şeklinde de tanımlanıyor.


1 EOS Kaç TL?

  • eosEOS₺41.11-1.79%


EOS Nasıl Alınır?

Günümüzde pek çok kripto para projesi yer alıyor. Bu kripto para projelerinden biri olan EOS ise aynı şekilde İnternet üzerinden alınabiliyor. Peki EOS nasıl alınır şeklinde bir soru gelecek olursa da buna kripto para borsalarından alınır şeklinde yanı verebiliriz. Fakat bu noktada en önemli kriter güvenilir borsadır. İnternet üzerinden şu an yüzlerce kripto para borsası bulunuyor ve birçoğu da insanları dolandırmak üzere faaliyet gösteriyor. Gerçek bir EOS almak için güvenilir kripto para borasına ulaşarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Direkt olarak borsa web sitesine üyelik oluşturduktan sonra TL ile EOS alımı yapılabiliyor. Bunun için de herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmıyor.


EOS Özellikleri Sırasıyla Nelerdir?

EOS sisteminin özelliklerinden bahsedecek olursak öncelikle EOS’un iki farklı unsurdan meydana geldiğini söyleyebiliriz. Bu unsurlar ise EOS Token ve EOS.io şeklinde açıklanabilir. İlk başta EOS.io özellikleri açacak olursak da tıpkı bir bilgisayar işletim mekanizmasına benzediğini dile getirebiliriz. Blockchain sistemini kullanarak merkezi olmayan uygulamaların ölçeklendirme işlemlerini yönetir. Düzenleme işlemlerinde de Blockchain sistemini kullanıma alır. Dolayısıyla EOS ağından piyasaya sürülen bir Coin çeşididir diyebiliriz.


EOS Coin Nereden Alınır?

Genel anlamda EOS nasıl alınır sorularına cevap olarak verilebilecek pek çok kripto para borsasının bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu borsalar güvenilir şekilde kripto para alışverişini sağlayarak kişilerin alışverişini kolaylaştırıyor. EOS Coin için de hem yabancı hem da yerli kripto para borsaları mevcuttur. Bunlara örnek olarak söyleyebileceğimiz Binance, Huobi ve Paribu gibi kripto para borsalarını söyleyebiliriz. Bu kripto para borsaları sayesinde Türk Lirası ile EOS Coin satın alınabiliyor. Alınan EOS Coinler ise borsa hesabına yatarak oradan aktarım yapılabiliyor. Kripto para borsasından EOS nasıl alınır şeklinde soruları olan kişiler ise borsaya giriş yaptıktan sonra borsa rehberi sayesinde bu sorularına yanıt bulabiliyor.


EOS Coin’in Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Ne?


EOS Ethereum kullanan bir kripto para birimi olarak değerlendirilebilir. Ethereum ise merkezi olmayan uygulamaları çok başarılı şekilde ağında barındırıyor diyebiliriz. EOS da Blockchan tabanlı olduğundan dolayı ağlardaki sorunlara odaklanarak esneklik, ölçeklenebilirlik ve hız gibi problemler anında çözüm bulabiliyor. EOS Coin bu yüzden diğer Coinlere göre çok hızlı bir işlem yeteneğine sahiptir diyebiliriz.
Pek çok insan geleceğin para birimleri olarak bu kripto para birimlerine yatırımlarını yapıyor. İlerleyen yıllarda ise bu EOS Coin ve daha birçok kripto para biriminin yükselişe geçeceği tahmin ediliyor. Tamamen dijital ortamda bulunan ve fiziki olarak muhafaza edilmeyen bu para birimlerinin güvenilirliği de çeşitli borsalar sayesinde profesyonelce sağlanarak kullanılabiliyor. Dolayısıyla İnternetin güvensiz olduğu düşüncesine kapılmaya da gerek kalmıyor.

Yazar Hakkında

kriptoin.org bitcoin, altcoin ve blockchain teknolojisiyle ilgili rehber kaynak sunarken takipçilerine bireysel olarak karar verip, al&sat veya yatırım yapmak isteyen kriptonlara hitap eder. Yatırım tavsiyesi vermez paranızı kripto para piyasalarında nasıl yönetebileceğinizi anlatır.

düşünceni belirtmek ister misin?