Kripto Para Nedir?

Kripto paralar henüz devletler tarafından denetlenemeyen, şifrelenmiş ve tamamen dijital olan bir para birimidir. Bazı finans uzmanları tarafından devrim niteliğinde bir icat olarak yorumlanmaktadır. Kripto paraların güvenliği kriptoloji ile sağlanmaktadır.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin en pahalı ve en popüler kripto para birimidir. Ayrıca ilk başarılı kripto para olarak da bilinmektedir. Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamato tarafından yayınlanıp, 2009 yılında halka açık olarak kullanıma açılmıştır. Bitcoin’in son yıllardaki yükselişi, kripto paraların popülaritesini arttırmış ve birçok yeni alt coin’in çıkmasına sebep olmuştur.

Tüm dünyada üretilebilecek olan bitcoin miktarı 21 milyon adettir. Madenler gibi sınırlı sayıda olması, değerini arttıran bir başka etkendir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak istiyorsanız bitcoin alabilmek için 2 yolu tercih edebilirsiniz. İlk yol, borsalar aracılığıyla bitcoin satın almaktır. İkinci yol ise, az önce bahsetmiş olduğumuz kripto para madenciliğidir. Madencilik yaparak ücret ödemeden bitcoin alabilirsiniz. Ancak sizi tatmin edecek bir kazanç için iyi bir sisteme ihtiyacınız vardır.

düşünceni belirtmek ister misin?